DERMAQUEST

Zbilansowanie skóry i przywrócenie dobrej kondycji ma zasadnicze znaczenia dla jej poprawnego funkcjonowania. Największy sukces jest osiągalny wtedy, kiedy przygotuję się odpowiednio skórę do bardziej agresywnych programów. Dlaczego zależy nam na wstępnej pielęgnacji? DQ Maksymalny sukces jest osiągalny kiedy jest wzmocniona bariera skóry aby mogła lepiej w przyszłości tolerować mocniejsze i bardziej agresywne terapie ukierunkowane na jakiś problem.

Innowacyjny, terapeutyczny Zabieg Dyniowy

BESTSELLER

Trądzik jest to choroba skóry, która w znaczny sposób wpływa na jakość życia. Dotyka nie tylko nastoletnie skóry, ale pojawia się również u osób dorosłych. Nowoczesna kosmetologia daje możliwości skutecznej walki z tym problemem, dzięki czemu poprawia samoocenę jak i samopoczucie.

Terapeutyczny Zabieg Dyniowy DermaQuest to program, który wykorzystuje wyjątkowość peelingu dyniowego. Dzięki zabiegowi uzyskujemy nie tylko efekt złuszczania naskórka, ale również balansowania mikroflory skóry oraz regulowania pracy gruczołów łojowych. Wyciąg z dyni zastosowany w peelingu to bogactwo witaminy B1, B2, B6, C, PP, K, a stanowi on aż 40% receptury. Pozostałe składniki peelingu to retinol oraz kwasy (glikolowy, mlekowy, salicylowy, azelainowy, kojowy). Peeling pomaga zmniejszyć łojotok, ogranicza powstawanie zmian grudkowo-zaskórnikowych oraz przebarwień, zmniejsza ryzyko rozwoju infekcji.

Peeling dyniowy jest to zabieg, który przeprowadza się w okresie jesienno-zimowy. Wykonując go w okresie letnim należy pamiętać o odpowiedniej fotoprotekcji.

Jak często należy wykonywać zabieg?

Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, dla trwałych i zadowalających efektów należy wykonać serię.

 • Seria: 8 zabiegów co 14-21 dni (w przypadku łączenia z oczyszczaniem manualnym), dwa razy w rok
 • Seria: 8 zabiegów co 7-14 dni (w przypadku zabiegu podstawowego), dwa razy w roku

Przy skórze wyjątkowo problematycznej zaleca się raz w miesiącu jeden zabieg przypominający.

Okres rekonwalescencji:

Od drugiego dnia po zabiegu skóra zaczyna się złuszczać. Jest to proces o umiarkowanym nasileniu, który trwa około 6 dni.

Po zabiegu należy chronić skórę przed szkodliwym promieniowanie UV oraz stosować zalecaną przez kosmetologa kurację domową.

Efekty zabiegu:

Terapeutyczny Peeling Dyniowy w znaczny sposób reguluję pracę gruczołów łojowych, niweluje zmiany ropne, krostki, zaskórniki, obkurcza ujścia gruczołów łojowych, zmniejsza łojotok i tworzenie się ognisk zapalnych, silnie rozjaśnia skórę. Unikalny zestaw składników aktywnych nie tylko wspiera w walce z niedoskonałościami skóry, ale również odmładza i odbudowuje.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu:

 • Nie stosować u osób uczulonych na retinol i aspirynę (kwas acetylosalicylowy)
 • Nie należy stosować u osób ze skórą wrażliwą
 • Czas trwania zabiegu podstawowego: 60 minut
 • Czas trwania zabiegu rozbudowanego 90 minut

Peeling Vitamin C

Peeling Vitamin C Peel to ekskluzywny program terapeutyczny dedykowany dla każdego typu skóry, w szczególności naczynkowej, skłonnej do powstawania przebarwień i z zaznaczonymi oznakami starzenia egzogennego. W formule zabiegu podlegają synergicznemu połączeniu najbardziej aktywne antyoksydanty, enzymy i peptydy biomimetyczne.

Podstawą terapeutyczną zabiegu jest witamina C czyli kwas L-askorbinowy [15%] oraz tetraizopalmitynian askorbylu [4%], które dodatkowo wzmacnia kwas ferulowy [1%]. Witamina C wykazuje silne właściwości antyoksydacyjne oraz regeneruje witaminę E znajdującą się we wszystkich komórkach skóry usprawniając jej system naprawczy i fotoprotekcyjny.

Znacząco wpływa na poprawę zagęszczenia skóry, zmniejszenie przebarwień i wzmocnienie naczyń krwionośnych. Połączenie witaminy C z kwasem ferulowym chroni skórę przed zmianami DNA i promieniowaniem UV.

Formuła wzbogacona o enzymy proteolityczne z papai, ananasa i arbuza działa wygładzająco i przeciwzapalnie, przywracając komfort skórze suchej i podrażnionej.

Sensorycznym dopełnieniem kuracji jest zastosowanie olejku i wyciągu z komórek macierzystych z pomarańczy o wspaniałym cytrusowym aromacie i niezwykłych właściwościach przeciwzmarszczkowych.

Wskazania do zabiegu Vitamin C:

 • Skóra z przebarwieniami i oznakami starzenia spowodowanymi nadmierną ekspozycją na promieniowanie UV
 • Nierówny koloryt
 • Skóra naczynkowa, trądzik różowaty
 • Utrata jędrności i elastyczności skóry
 • Skóra narażona na czynniki zanieczyszczenia środowiska, w tym skóra palacz
 • Wzmocnienie fotoochronnego systemu skóry w okresie o silniejszym nasłonecznieniu
 • Wzmocnienie antyoksydacyjnych właściwości skóry po silnym stresie emocjonalnym

Efekty zabiegu:

Po zabiegu skóra ma wyrównany koloryt, a przebarwienia naskórkowe są znacznie zminimalizowane. Zauważalnie jest zmniejszenie rumienia i wzmocnienie naczyń krwionośnych. Skóra wokół oczu znacznie rozświetlona. Zabieg silnie nawilża i poprawia jej tekstury. Zauważalne jest również mocne wygładzenie oraz spłycenie linii i zmarszczek

 

 • Seria zawiera 6 zabiegów co 10-14 dni, wykonywana dwa razy w roku

 

 • Zabieg dedykowany również skórze naczyniowej. Peeling całoroczny.

 

 • Czas trwania zabiegu: 60 min

Mango Peel

MangoPeel DermaQuest to sensoryczny peeling enzymatyczno-chemiczny, dedykowany skórze z tendencją do rozszerzonych naczynek oraz skłonnej do powstawania przebarwień. Przeznaczony jest zarówno dla skóry z oznakami starzenia, wrażliwej, naczynkowej, a przede wszystkim zmęczonej i pozbawionej blasku. Zachwyca fuzją aromatów mango i pomarańczy oraz pozwala na głęboki relaks podczas masażu.

 

Główny składnik peelingu to miąższ z mango, bogaty w witaminę C, enzymy proteolityczne (laktazę i oksydazę fenolową) oraz magniferynę o silnych właściwościach przeciwzapalnych i antyoksydacyjnych. Peeling Mango wzbogacony jest o masaż wykonywany na niezwykle aktywnej masce C lnsusion TX Mask, bogatej w kompleks lipofilowej formy witaminy C [4%] oraz kwas alfa-liponowy [10%]. Efekt przeciwstarzeniowy został wzmocniony poprzez zastosowanie peptydów biomimetycznych w postaci Argireliny® i Matrixylu™.

 

Tak bogate połączenie substancji aktywnych neutralizuje działanie wolnych rodników, uszczelnia naczynia krwionośne, chroni DNA komórek skóry oraz działa przeciwstarzeniowo.

Naturalny olejek z pomarańczy głęboko relaksuje i niweluje oznaki zmęczenia.

Jakie są wskazania do wykonania zabiegu?

Zabieg dedykowany dla skór z przebarwieniami hormonalnymi i posłonecznymi. Dla skór zmęczonych i pozbawionych blasku ze zmarszczkami i objawami fotostarzenie. Idealnie sprawdzi się również przy skórze naczyniowej i odwodnionej.

Jakie są efekty po wykonaniu zabiegu?

Skóra po zabiegu ma świeży i promienny wygląd, przebarwień zostają rozjaśnione a koloryt poprawiony. Skóra wokół oczu jest wyraźnie rozświetlona, dochodzi do wyrównania i odnowy powierzchni naskórka. Silne nawilżenie skóry, spłycenie linii i zmarszczek. Zostaje pobudzone mikrokrążenie i dzięki czemu oznaki zmęczenia zostają zniwelowane.

 • Możliwe lekkie złuszczanie do kilku dni po zabiegu.

Jak często można powtarzać zabieg?

Seria składa się z 6 zabiegów co 7-10 dni, dwa razy w roku.

 • Peeling jest zabiegiem  całorocznym, pod warunkiem nie opalania skóry i występowania odpowiednich temperatur. Zabieg odpowiedni również dla skór naczyniowych.

Azelaic Peel

Delikatny resurfacing na bazie kwasu azelainowego [10%] i kwasu kojowego [5%]. Zabieg skierowany dla bardzo wrażliwych skór z problemem przebarwień, w przebiegu trądziku zaskórnikowo-grudkowego oraz w początkowym stadium trądziku różowatego. Kwas kojowy wykazuje działanie depigmentacyjne poprzez hamowanie aktywności tyrozynazy. Rozjaśnia powstałe już przebarwienia i zapobiega powstawaniu nowych. Dodatkowo działa przeciwzapalnie i reguluje pracę gruczołów łojowych.

Właściwości zabiegu:

Kwas azelainowy, stosowany w terapiach depigmentacyjnych – posiada właściwości hamujące aktywność tyrozynazy, dzięki czemu wyrównuje koloryt skóry i rozjaśnia przebarwienia. Wykazuje działanie keratolityczne, reguluje proces keratynizacji naskórka, zmniejsza wydzielanie sebum.

Z uwagi na działanie przeciwzapalne i antybakteryjne polecany jest w terapiach przeciwtrądzikowych, również przy trądziku różowatym.

Azelaic Peel stanowi terapeutyczne wsparcie antybiotykowych terapii przeciwtrądzikowych.

Kuracja dodatkowo zawiera spektakularną formę witaminy C: BV-OSC [4%] oraz kwas alfa-liponowy [10%], które działją przeciwzapalnie, łagodzą rumień i zmniejszają zaczerwienienie skóry.

 

Zabieg stowrzony z myślą o skórze wrażliwej, naczyniowej o podłożu łojotokowym Niweluje przebarwienia naskórka, redukuje przewlekłe zapalenie mieszków włosowych u mężczyzn, ale również redukuje występowania wykwitów w trądzik zaskórnikowo-grudkowy. Wpływa zbawiennie na skórę z początkowym stadium trądziku różowatego.

Wspomaga antybiotykoterapię w  kuracjach przeciwtrądzikowych.

Efekty zabiegu:

Koloryt i powierzchnia skóry po zabiegu ulega wyrównaniu. Przebarwienia pozapalne zostają rozjaśnione.  Stany zapalne, krosty, grudki i zaskórniki zostają zminimalizowane, a ujść gruczołów łojowych zostają zwężone, dochodzi również do redukcji sebum.

 

 • Seria zawiera 6 zabiegów co 7 dni,wykonywanych dwa razy w roku.

 

 • Peeling całoroczny z zaleceniem nie opalania skóry i występowania odpowiedniej temperatury.

Hibiscus Flower Mandelic Peel

Hibiscus Flower Mandelic Peel Dermaquest  to zabieg dla skór wrażliwych, naczynkowych i trądzikowych z kwasem migdałowym (10%), AHA z hibiskusa (5%)i kwasem azelainowym (2%)

Hibiscus Flower Mandelic Peel to specjalistyczny program terapeutyczny oparty na delikatnych kwasach eksfoliacyjnych w połączeniu z ekstraktem z kwiatów hibiskusa.

Kwas migdałowy [10%] jest jednym z łagodniejszych alfahydroksykwasów przez co złuszcza naskórek bez podrażnienia i jest polecany do bardzo wrażliwej skóry. Wykazuje silne działanie antybakteryjne, przez co niweluje niedoskonałości skóry. W zabiegu zastosowano również kwas azelainowy [2%], który reguluje pigmentację, ale również łagodzi rumień i jest niezastąpiony przy skórze problematycznej o podłożu naczyniowym. Innowacją jest wykorzystanie ekstraktu z kwiatów hibiskusa [5%] bogatego w kwas cytrynowy, jabłkowy oraz hibiskusowy.

Ekstrakt zawiera również witaminę C oraz aminokwasy niezbędne do prawidłowej odnowy skóry. Wykazuje działanie estrogenne wpływając na pojędrnienie skóry. Zabieg skierowany jest dla skór wrażliwych, silnie unaczynionych z widocznymi oznakami starzenia, przebarwieniami naskórkowymi, rozszerzonymi porami i niedoskonałościami. Efekt przeciwstarzeniowy został osiągnięty dzięki innowacyjnemu peptydowi nazywanemu beziniekcyjnym wypełniaczem zmarszczek. Neodermyl® [1%] ma zdolność wpływu na syntezę kolagenu typu III, który wraz z wiekiem gwałtownie zanika. Efektywność zabiegu polega na połączeniu eksfoliacji z silnym działaniem przeciwzapalnym i pojędrniającym.

Wskazania:

 • Skóra wrażliwa, naczynkowa i trądzik różowaty
 • Zmarszczki i fotostarzenie się skóry
 • Skóra z nierównym kolorytem i tendencją do powstawania przebarwień, niedoskonałości i stanów     zapalnych
 • Przebarwienia pozapalne i naskórkowe
 • Rozszerzone pory

Efekty zabiegu:

 • Świeży i promienny wygląd
 • Wyraźne rozświetlenie skóry, odnowa i wyrównanie powierzchni naskórka
 • Wyrównanie kolorytu i obkurczenie porów
 • Spłycenie linii i zmarszczek
 • Silne nawilżenie i wygładzenie
 • Możliwe łuszczenie się skóry od 2 dnia po zabiegu, złuszczanie umiarkowane trwa max. do 6 dni

Częstotliwość:

 • Seria zawiera 6 zabiegów co 10-14 dni, dwa razy w roku