Terapia LED

Terapia LED

Fototerapia ma bardzo długą tradycję w dermatologii i medycynie. Już w starożytności helioterapia była wykorzystywana w leczeniu wielu schorzeń. W dzisiejszych czasach promieniowanie słoneczne kojarzy nam się głównie z fotouszkodzeniami i dlatego tak mocno koncentrujemy się na ochronie naszej skóry oraz produktach zabezpieczających nas przed negatywnym wpływem słońca. Ale światło to coś więcej niż tylko negatywne działanie UV.

To szerokie spektrum promieniowania – m.in. w zakresie światła widzialnego i IR, które aktywuje komórki, prowadząc m.in. do wzrostu ich proliferacji, migracji i różnicowania oraz do zwiększenia produkcji energii. Jest także niezbędnym elementem terapii fotodynamicznej, która przynosi wiele korzyści w leczeniu takich schorzeń jak łuszczyca, egzema, trądzik oraz pielęgnacji skóry z objawami starzenia.

Terapia fotodynamiczna polega na jednoczesnym współdziałaniu trzech elementów: substancji fotoczułej, wiązki światła o określonej długości fali oraz tlenu. Wszystkie te trzy elementy są niezwykle istotne i ich połączenie prowadzi do uzyskania określonego efektu w tkance. Terapia fotodynamiczna polega na zastosowaniu substancji fotoczułej, która aplikowana jest miejscowo na powierzchnię skóry i dzięki jej selektywnemu kumulowaniu się w komórkach nieprawidłowych, uszkodzonych wykorzystywana jest do ich niszczenia. Wiązka światła o określonej długości fali jest absorbowana przez ową substancje i prowadzi do wytworzenia wysoce reaktywnych form tlenu – tlenu singletowego oraz wolnych rodników i w konsekwencji do  autolizy struktur biologicznych.

Wykorzystanie światła LED stymuluje procesy regeneracyjne i poprawia ukrwienie skóry. Zabieg jest całkowicie bezpieczny i niesie za sobą minimalne ryzyko efektów ubocznych. Odpowiednia długość fali przenika do wnętrza skóry bez jej naruszania. Głębokość penetracji zależy od użytego koloru światła. Maska wykorzystuje technologię LOW-Power LED (światło niebieskie, czerwone i podczerwone) oraz prąd galwaniczny.

SPECTRUM MASK

Spektakularny i długotrwały efekt bez inwazyjnych procedur i bez bólu.

Wiązka światła penetruje skórę i dociera do wnętrza komórek, stymulując zachodzące w nich procesy. Nie narusza przy tym struktury komórek, jedynie pobudza i w naturalny sposób intensyfikuje mechanizmy regeneracji.

Zastosowanie SPECTRUM MASK:

  • Trądzik
  • Trądzik różowaty
  • Starzenie
  • Atopia
  • Łuszczyca
  • Łysienie

Częstotliwość zastosowania samodzielnej serii fototerapii z  maską LED:

  • Skóra dojrzała – 8-12 sesji – 1 razy w tygodniu (częstotliwość zabiegów ustala indywidualnie kosmetolog po konsultacji)
  • Skóra trądzikowa / trądzik różowaty –  8 -12 sesji – 3 x w tygodniu (częstotliwość zabiegów ustala indywidualnie kosmetolog po konsultacji)
  • Łuszczyca/Atopowe zapalenie skóry – 8-12 sesji – częstotliwość zabiegów ustala indywidualnie kosmetolog po konsultacji

SPECTRUM MASK urządzenie, które stosujemy w naszym studio jest najlepszym urządzeniem kosmetologicznym na rynku w tej dziedzinie kosmetologii. Urządzenie zostało wyróżnione na tle innych jednym z najważniejszych nagród w kosmetologii a mianowicie „Innowacja LNE”